Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali firmę swojego szefa

Data publikacji 13.01.2012

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, a następnie zatrzymali mężczyzn, którzy okradli firmę, w której pracowali. Trzech mieszkańców Ustrzyk Dolnych i mieszkaniec Gryfina pracujący przy budowie na terenie Rzeszowa, w okresie od września do października, kradli narzędzia budowlane oraz wyposażenie podnajętych dla nich mieszkań. Policjanci zatrzymali również paserów kupujących skradzione mienie. Straty spowodowane złodziejskim procederem oszacowane zostały na kwotę blisko 70 tys. zł.

We Wrocławiu rzeszowscy policjanci zatrzymali pierwszego podejrzanego mężczyznę. Krótko po tym, w ręce funkcjonariuszy wpadli trzej kolejni podejrzani o włamania i kradzieże. Zatrzymani to 26-latek na stałe zameldowany w Gryfinie, oraz 21, 27 i 28-letni mieszkańcy Ustrzyk Dolnych. Wszyscy to pracownicy firmy budowlanej, wykonującej prace na terenie Rzeszowa.

Jak ustalili policjanci, na przełomie września i października ubiegłego roku mężczyźni włamywali się do pomieszczenia magazynowego firmy, w którym przechowywane były narzędzia i kradli elektronarzędzia: wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty wyburzeniowe. W związku z tym, że były to narzędzia znanych firm, straty sięgnęły blisko 50 tys. złotych.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, w tym samym czasie mężczyźni, działając w różnych konfiguracjach osobowych, kradli również wyposażenie mieszkań, które podnajmowała dla nich firma na czas pracy w Rzeszowie. Z dwóch mieszkań skradli sprzęt AGD i RTV na kwotę ponad 12 tys. złotych. Ponadto jeden z zatrzymanych ukradł należący do firmy samochód marki Volkswagen Caravelle. Skradziony samochód, elektronarzędzia oraz wyposażenie mieszkań sprawcy zbywali po zaniżonych cenach na terenie powiatu ustrzyckiego.

Pracujący nad sprawą śledczy zatrzymali również paserów, którzy nabywali albo pomagali w zbywaniu skradzionego mienia. Prowadzone działania umożliwiły odzyskanie większości skradzionych przedmiotów, w tym skradzionego samochodu. Wyjaśniający sprawę policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie łącznie siedem osób, czterech sprawców włamań i kradzieży oraz trzech paserów. Kolejne osoby zamieszane w sprawę zostały ustalone i przesłuchane.

Czterem głównym sprawcom śledczy postawili zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Również paserzy usłyszeli już zarzuty. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony