Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda ukryta w słomie

Data publikacji 13.01.2012

Na terenie gminy Rościszewo policjanci ujawnili ponad 7 tysięcy paczek papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzy skarbowej. 39-letnia właścicielka kontrabandy została zatrzymana do wyjaśnienia. Kobieta odpowie przez sądem za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej.

Policjanci z Sierpca od dłuższego czasu obserwowali rynek nielegalnych towarów, związany głownie z handlem papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzy. Cierpliwość i skrupulatność w dążeniu do celu opłacała się. Sierpeccy policjanci weszli na jedną z prywatnych posesji z terenu gminy Rościszewo, mając podejrzenie, że mogą tam znajdować się papierosy pochodzące zza wschodniej granicy.

Fakt posiadania nielegalnego tytoniu potwierdził się z chwilą sprawdzenia mieszkania należącego do 39-letniej kobiety. Papierosy przeznaczone do bieżącej sprzedaży kobieta przechowywała w szafkach, a nawet w piekarniku w blaszanych foremkach do pieczenia. Znaczną ilość nielegalnego towaru policjanci znaleźli również w znajdującym się na terenie posesji budynku gospodarczym. Kobieta na poddaszu tego budynku urządziła sobie nielegalną hurtownię, magazynując pomiędzy kostkami sprasowanej słomy paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Posiadane przez nią zapasy papierosów zamierzała sprzedać z zyskiem, lecz jej plany pokrzyżowali funkcjonariusze, zabezpieczając nielegalny tytoń.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 7 tysięcy paczek papierosów. 39-letnia właścicielka kontrabandy została zatrzymana do wyjaśnienia. Kobieta odpowie przez sądem za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony