Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na policjanta

Data publikacji 27.06.2007

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali trzech mieszkańców prawobrzeżnej części Warszawy, którzy zaatakowali policjanta. Sytuacja rozegrała się kilkadziesiąt minut po północy na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Piaskowej, gdy w tył samochodu policjanta wjechał kierowca tico. Pobity policjant trafił pod opiekę lekarza. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat więzienia.

Wczoraj kilka minut po 18:00 w tył auta jadącego na służbę funkcjonariusza, wjechał na ulicy Powązkowskiej nieostrożny kierowca daewoo tico. Na miejsce zdarzenia podjechało też trzech mężczyzn toyotą cariną, którzy zaatakowali poszkodowanego policjanta.  

Jeden z nich kilkakrotnie uderzył policjanta pięścią w twarz, a następnie usiłował odebrać mu broń służbową. Drugi z napastników zablokował jadącemu z funkcjonariuszem pasażerowi wyjście. Trzeci z kolei dopingował w tym zajściu. Pobity policjant trafił pod opiekę lekarza.

W czasie szarpaniny podjechali policjanci z ruchu drogowego i natychmiast zatrzymali napastników. Wśród zatrzymanych jest 44-letni Andrzej O., bracia: 22-letni Maksym W. i 23-letni Oskar W. Mężczyźni ci byli wielokrotnie notowani i karani za kradzieże i rozboje.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony