Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli przekupić policjantów

Data publikacji 27.06.2007

Policjanci z Polic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę (2,5 promila) volkswagena passata, który próbował wręczyć 5 tys. zł łapówki. Po chwili na miejscu pojawili sie jego dwaj koledzy z propozycją wręczenia dodatkowych pieniędzy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy próbowali przekupić policjantów. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W Dobrej pod Szczecinem policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki VW Passat, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Po zbadaniu trzeźwości kierującego okazało się, że ma on blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna zaproponował policjantom najpierw 2 tys. a później 5 tys. zł. łapówki. Funkcjonariusze odmówili przyjęcia pieniędzy. Po chwili na miejsce kontroli drogowej przyjechało dwóch znajomych zatrzymanego Janusza S. Jeden z nich, Mariusz A. włożył do radiowozu zwitek pieniędzy i powiedział, że jest tam 3.5 tys. zł i że może przywieźć więcej.

Mężczyźni, którzy próbowali przekupić policjantów zostali zatrzymani. Odpowiedzą za wręczenie korzyści majątkowej. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto Janusz S. odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony