Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy licznych włamań

Data publikacji 15.01.2012

Policjanci z II komisariatu w Koszalinie rozwiązali sprawy kilkunastu włamań i kradzieży mienia, do których dochodziło na terenie miasta. Jak się okazało, za wszystkie byli odpowiedzialni czterej mieszkańcy Koszalina, Sianowa i Bobolic. W sumie zatrzymani usłyszeli 24 zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni działali na terenie Koszalina przez ostatnie dwa miesiące. Trzej 20-latkowie i 23-latek włamywali się do pojazdów i zabierali z nich samochodowe radia oraz inne przydatne przedmioty pozostawione przez właścicieli. Gdy w aucie nie było niczego wartościowego, kradli samochód, który następnie porzucali i podpalali. Na włamania przyjeżdżali autem należącym do jednego z nich. W jednym przypadku żeby móc poruszać się po mieście, zatankowali samochód na stacji i nie zapłacili za benzynę.

Ich przestępczy maraton zakończył się włamaniem do nissana zaparkowanego na jednym z koszalińskich osiedli, z którego wnętrza zabrali zestaw nagłaśniający i zegary samochodowe oraz włamaniem do zaparkowanego obok forda. W aucie nie było jednak niczego, co by ich zainteresowało, wymontowali więc z pojazdu katalizator. Zajmujący się sprawą policjanci z II komisariatu ustalili markę samochodu, którym poruszali się sprawcy i odzyskali skradziony katalizator. Po kolei zatrzymywali wszystkich odpowiedzialnych za przestępstwa mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Koszalina, Sianowa i Bobolic. Kryminalni odzyskali również zegary, radia i inne sprzęty skradzione przez podejrzanych. Łączna wartość zabranych przez nich przedmiotów, w tym samochodów i radioodtwarzaczy, wyniosła prawie 20 tysięcy złotych. Jednego z mężczyzn utrwalił na zdjęciu fotoradar w momencie, gdy kierowca przekroczył dozwoloną prędkość jadąc skradzionym autem.

Czterej zatrzymani usłyszeli łącznie 24 zarzuty dotyczące kradzieży, włamań i paserstwa. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony