Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano domową plantację konopi

Data publikacji 18.01.2012

Policjanci z komisariatu policji Szczecin Pogodno zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu na poddaszu uprawiał konopie. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 200 krzewów w rożnym stadium wzrostu. Z szacunków wynika, że z takiej ilości możnaby uzyskać około 3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 30 tys.zł. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Pogodna uzyskali informację o młodym mężczyźnie zamieszkującym samotnie w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy. Z uzyskanych danych wynikało, że może on używać narkotyków ale też, że może hodować w mieszkaniu konopie.

Policjanci obserwujący mieszkanie wyczekali na moment, kiedy podejrzewany mężczyzna wchodził do swojego mieszkania. Ruszyli za nim i kiedy otworzył drzwi podjęli wobec
niego interwencję, w tym momencie wyczuli też wydobywającą się z wnętrza charakterystyczną woń konopi. Weszli do środka razem z mężczyzną i tam w jednym z pomieszczeń na poddaszu odnaleźli plantację konopi.

Pomieszczenie to ocieplone było watą szklaną, na skosach zamontowane było oświetlenie a na podłodze ustawione były doniczki z krzewami konopi. Rośliny znajdowały się w różnym stadium wzrostu, miały od 10 do 50 cm. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 200 krzewów. Z takiej ilości można by było uzyskać około 3 kg marihuany o
czarnorynkowej wartości sięgającej ok. 30 tys. zł.

Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już wcześniej notowany był przez policję za przestępstwa gospodarcze. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Film Zlikwidowano domową plantację konopi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano domową plantację konopi (format flv - rozmiar 3.95 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja