Zatrzymany za handel podrabianymi lekami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za handel podrabianymi lekami

Data publikacji 18.01.2012

Ponad 1800 podrabianych tabletek na potencję zabezpieczyli policjanci z Centralnego Biura Śledczego w jednej z aptek w Chojnowie w województwie dolnośląskim. Zatrzymany do tej sprawy farmaceuta jest kolejną osobą zamieszaną w sprowadzanie fałszywych leków i handel nimi.

Zatrzymanie aptekarza jest kontynuacją działań, które CBŚ prowadziło w lutym zeszłego roku. Wtedy w ręce policjantów wpadł 25-letni mieszkaniec Warszawy. W bagażniku jego samochodu i w mieszkaniu na Ursynowie znaleziono 24 tysiące tabletek na potencję. Z czasem w trakcie śledztwa udało się ustalić, że handlarze trfnymi tabletkami rozprowadzali je w przesyłkach pocztowych. Zamówienia przyjmowali na specjalnie założonych do tego celu witrynach internetowych. Aby ominąć prawo i utrudnić organom ścigania dotarcie do przestępców, domeny internetowe były rejestrowane na Malezji. Mimo to policjanci po zatrzymaniu mężczyzny w Warszawie ustalili dość szybko pozostałych członków grupy. Intensywna praca śledczych zaowocowała zatrzymaniem 12 osób - mieszkańców Warszawy, Katowic i Szczecina. Zabezpieczono także dokumenty świadczące o ich przestępczej działalności. W dalszym etapie postępowania funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli też konta bankowe i samochody należące do członków grupy.

Kolejnym krokiem w postępowaniu było namierzenie mężczyzny, pracującego w aptece na terenie Chojnowa. Policjanci ustalili, że farmaceuta sprzedawał podrobione tabletki oferując je w atrakcyjnie niskiej cenie (30 zł - tabletka, 120 zł - blaster). Postępowanie z zatrzymanym mężczyzną jest w toku. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Gorzowie. Męzczyźnie udowodniono wprowadzenie do obrotu 14 700 fałszywych tabletek. Według kodeksu karnego grozi mu za to 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja