Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił zabudowania aby zatrzeć ślady włamania

Data publikacji 18.01.2012

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Boguszowa Gorc, podejrzanego o włamanie do pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady, podpalił zabudowania. Straty spowodowane pożarem oszacowano na blisko 80 tys. zł. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terenie Boguszowa Gorc doszło do groźnego pożaru w wyniku którego spaleniu uległy zabudowania gospodarcze znajdujące się blisko jednego z domów mieszkalnych. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że zabudowania zostały podpalone.

Na podstawie drobiazgowej analizy zebranego materiału policjanci wytypowali i zatrzymali sprawcę podpalenia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Boguszowa Gorc. W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do podpalenia. Wyjaśnił, że przed pożarem włamał się do jednego z pomieszczeń, skąd ukradł piec i rury centralnego ogrzewania. Aby utrudnić pracę policji i zatrzeć ślady włamania, wzniecił pożar.

O dalszych losach mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony