Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany i aresztowany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Data publikacji 18.01.2012

Giżyccy policjanci zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Wydminy. Janusz G. podejrzany jest o ciężkie uszkodzenie ciała 41-letniej konkubiny. Martwą kobietę znaleziono w mieszkaniu 59-latka. Ponadto kryminalni ustalili, że mężczyzna miał od kilku lat znęcać się nad 41-latką. W tej sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

W niedzielę kilkanaście minut przed godziną 8:00 dyspozytor Szpitala Powiatowego w Giżycku powiadomił oficera dyżurnego o znalezieniu ciała kobiety w jednym z mieszkań, w gminie Wydminy. Na miejsce pojechali policjanci. Tam ustalili, że 41-letnia kobieta posiadała między innymi obrażenia głowy i twarzy.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Ponadto do wyjaśnienia sprawy, do policyjnego aresztu trafił 59-letni właściciel mieszkania. Mężczyzna był pijany – miał niecały promil alkoholu w organizmie.

Kryminalni pracujący nad tym zdarzeniem ustalili, że Janusz G. od kilku lat miał znęcać się nad konkubiną.

W tej sprawie trwają dalsze czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, m.in. czy śmierć kobiety nastąpiła na skutek poniesionych obrażeń.
Wczoraj na podstawie zgromadzonego materiału i na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Giżycku aresztował 59-latka. Teraz mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

(KWP w Olsztynie / pt)
 

Powrót na górę strony