Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadzili działalność wysyłkową

Data publikacji 19.01.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Zatrzymani najprawdopodobniej wysłali narkotyki w przesyłkach kurierskich. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie ich do obrotu kara ta może wynieść nawet do lat 8.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 21 lat, podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Do zatrzymania doszło 18 stycznia 2012 roku około godz. 15.15. W mieszkaniu najmowanym przez podejrzewanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli 22 przesyłki kurierskie zaadresowane do różnych osób na terenie Polski, z zawartością sypkiej substancji, którą - jak wynika ze wstępnej identyfikacji - jest metamfetamina, morfina oraz substancja będąca pochodną metamfetaminy, w łącznej ilości ponad 180 gramów. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania. Obaj mężczyźni po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, od kiedy podejrzewani prowadzili „działalność wysyłkową”.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie ich do obrotu kara ta może wynieść nawet do lat 8.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja