Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Policji, Straży Granicznej i Służby Celnej

Data publikacji 28.06.2007

"3X3 2007" to nazwa wspólnych działań Policji, Straży Granicznej i Służby Celnej, których celem jest ograniczenie przestępczości granicznej, zwalczanie handlu przemycanymi towarami, przemytu i nielegalnego zatrudniania obcokrajowców. Policjanci, pogranicznicy i celnicy kontrolowali niemal wszystkie pojazdy przemieszczające się podkarpackimi drogami.

Dziś nad ranem wielu kierowców podróżujących podkarpackimi drogami dziwił zapewne widok gęsto usytuowanych punktów blokadowych.
Kwadrans po rozpoczęciu akcji patrol z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie zatrzymał do kontroli forda transita z tarnowską rejestracją. Policjanci znaleźli w busie 18 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość oszacowano na blisko 60 tys. złotych. Zatrzymali kierowcę i zabezpieczyli jego pojazd.

Dzisiejsze działania objęły powiaty: przemyski, jarosławski, przeworski, łańcucki, rzeszowski i bieszczadzki. Nad ranem przy głównych drogach prowadzących od przejść granicznych ustawiły się wspólne patrole trzech służb. Każdy nadjeżdżający od granicy samochód był skontrolowany.

Kontrolę pojazdów przeprowadzono pod kątem:

  • przemyconego alkoholu i papierosów,
  • nielegalnych kopii nagrań, programów komputerowych, filmów,
  • podrabianej odzieży, obuwia, galanterii,
  • dokumentów i cech identyfikacyjnych pojazdów,
  • dokumentów kierowcy i pasażerów
  • legalność pobytu cudzoziemców.

Rano ekipy kontrolne wkroczyły również na bazary w Przemyślu i Rzeszowie. Celnicy sprawdzali, czy pracujący na nich obcokrajowcy robią to legalnie. Kontrolowane były towary, którymi handlowano.

Działania "3X3 2007" rozpoczęły się na Podkarpaciu, w lutym tego roku. Podobne akcje organizowane były kilka razy. 21 kwietnia br. Policja, Straż Graniczna i Służba Celna przechwyciły 10 tys. paczek papierosów, 11 maja natomiast 7 tys. paczek.

Powrót na górę strony