Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli zmusić do oddania pieniędzy

Data publikacji 20.01.2012

Zastraszyli i pobili, a wszystko po to, by zmusić do oddania pieniędzy, które pożyczył ojciec ofiary. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 28-letnią Martę S. i Pawła K., jej 32 letniego konkubenta, którzy uciekając się do przemocy i gróźb żądali zwrotu rzekomo pożyczonej gotówki. Teraz oboje odpowiedzą za zmuszanie do określonego zachowania w celu zwrotu wierzytelności.

W grudniu do komendy zgłosił się młody człowiek, który powiadomił, że pewna kobieta z mężczyzną żądają od niego zwrotu pieniędzy, które kiedyś pożyczyli jego ojcu. Ludzie ci notorycznie mu grożą, a nawet doszło już do pobicia.

Pokrzywdzony najpierw był nękany telefonicznie przez Martę S., która żądała od niego zwrotu pieniędzy, które winny był jej ojciec zawiadamiającego. Kobieta wielokrotnie groziła pokrzywdzonemu między innymi pobiciem. Pewnego popołudnia Marta S. będąc w towarzystwie konkubenta zaczepiła zawiadamiającego na ulicy. Po raz kolejny żądała gotówki i nadal groziła. Jej partner posunął się o krok dalej i zastosował przemoc. Pokrzywdzony usłyszał wówczas wiele gróźb.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Dokładnie przeanalizowali zgromadzony materiał, w tym zeznania świadków i przystąpili do ustalania sprawców. Przeprowadzone czynności operacyjne i liczne sprawdzenia doprowadziły policjantów do Marty S. i Pawła K.

Para trafiła do policyjnych cel. Dalsze czynności procesowe pozwoliły na przedstawienie obojgu zatrzymanym zarzutów zmuszania groźbą i przemocą do określonego zachowania w celu zwrotu wierzytelności. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)

Powrót na górę strony