"Domel" w rękach Policji - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Domel" w rękach Policji

Data publikacji 20.01.2012

Policjanci z wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu zatrzymali 28-letniego Tomasza P., ps. Domel. Mężczyzna jest podejrzany o wprowadzanie do obiegu znacznych ilości narkotyków i przemyt wewnątrzwspólnotowy. Narkotyki, które wprowadzane były na polski rynek, pochodziły z Czech. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do kilku lat pozbawienia wolności.

W wyniku realizacji sprawy operacyjnej, dotyczącej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu narkotyków pochodzących m.in. z przemytu z Republiki Czech oraz Niemiec oraz  innych przestępstw, policjanci zatrzymali 28-letniego Tomasza P. ps. Domel.

Zatrzymany 28-latek podejrzany jest o wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz przemyt wewnątrzwspólnotowy znacznych ilości środków odurzających z Czech. W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego pokoju ujawniono susz roślinny, który - po przeprowadzeniu testów - okazał się marihuaną. Narkotyki o łącznej wadze 110 gramów znaleziono m.in. w koszu z bielizną. Znaleziono także młynek do rozdrabniania suszu roślinnego. Przeszukanie prowadzone było z wykorzystaniem psa służbowego PACO, specjalizującego się w wykrywaniu narkotyków.

Wobec 28-letniego mężczyzny sąd zastosował areszt tymczasowy. W sprawie, która realizowana jest od kwietnie 2011 roku, policjanci wydziału antynarkotykowego zatrzymali do tej pory osiem osób. Wobec pięciu osób Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował areszt tymczasowy. Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty wewnątrzwpólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzanie narkotyków do dalszego obrotu.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja