Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano sprzęt rolniczy o wartości ponad miliona złotych

Data publikacji 20.01.2012

Czescy policjanci poinformowali polskich kolegów o tym, że skradziono u nich maszyny rolnicze o znacznej wartości kradzieży. Policjanci z komisariatu w Chojnowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Jak się okazało, jeden z nich, który jechał ciągnikiem był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dolnośląscy policjanci uzyskali informację od czeskich funkcjonariuszy o kradzieży do jakiej doszło 19 stycznia 2012 roku na terenie Republiki Czeskiej. Łupem sprawców padły dwie maszyny rolnicze o wartości ponad miliona złotych, które - jak wynikało z ustaleń - mogły znajdować się na terenie województwa dolnośląskiego.

Tego samego dnia około godziny 7:45 chojnowscy policjanci w trakcie patrolowania jednej z miejscowości powiatu legnickiego zauważyli dwóch mężczyzn transportujących ciągnik rolniczy oraz ładowarkę. Na widok radiowozu jadący koparką mężczyzna porzucił maszynę i zbiegł, natomiast kierującemu ciągnikiem funkcjonariusze uniemożliwili ucieczkę. Zatrzymanym okazał się 34-letni mieszkaniec Szprotawy. Jak się okazało, prowadził on ciągnik mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane maszyny to te, które zostały skradzione z terenu Czech.

W wyniku dalszych czynności policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, drugiego z podejrzanych w tej sprawie.

Zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie, natomiast odzyskany sprzęt zabezpieczono.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja