Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszusta

Data publikacji 28.06.2007

Policjanci z warszawskiej Białołęki apelują o ostrożność do wszystkich, którzy wejdą w kontakt z mężczyzną podającym się za policjanta. Posługuje się on skradzioną legitymacją policyjną i wyłudza pieniądze. Policja podaje rysopis oszusta i jego portret pamięciowy, a w przypadku rozpoznania mężczyzny prosi o kontakt z najbliższą jednostką.

Mężczyzna posługuje się skradzioną legitymacją policyjną wystawioną na nazwisko posterunkowego Artura Ciurko, nr id. 920 200. Wśród jego ofiar są m.in. parkingowi, ochroniarze pracujący na zewnątrz budynków. Podaje się za policjanta, któremu zabrało benzyny i prosi o pożyczenie od 100 do 200 zł. Jednocześnie deklaruje zwrot pożyczki w ciągu kilku godzin lub następnego dnia. Spotkało to jednego z pracowników ochrony parkingowej na Białołęce.

Rysopis oszusta:

Mężczyzna w wieku ok. 25 lat, 175 cm wzrostu, krępa budowa ciała, jasna cera, wysokie czoło, ciemne krótkie włosy ścięte na „jeżyka”, małe jasne oczy, długi spiczasty nos, wąskie krótkie usta.

Policjanci na podstawie zeznań pokrzywdzonych sporządzili również portret pamięciowy mężczyzny. Mężczyzna ostatnim razem ubrany był w ciemne spodnie, ciemne buty i skórzaną kurtkę.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich, którzy widzieli mężczyznę i prosi o kontakt z dyżurnym komisariatu na Białołęce pod nr tel. 22 603-51-30 lub z najbliższą jednostką Policji.

Powrót na górę strony