Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni sprawca brutalnego napadu zatrzymany

Data publikacji 28.06.2007

Policjanci z Rybnika zatrzymali juz wszystkich podejrzanych o dokonanie brutalnego napadu na czeskiego kolekcjonera. W nocy z 21/22 grudnia 2005 roku sprawcy po wejściu do domu pobili i skrępowali znajdujące się tam małżeństwo. Następnie skradli dzieła sztuki warte 1.472.000 koron czeskich, czyli ok. 250 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna to czwarty ze sprawców tego napadu.

Zdjęcie z miejsca napadu

W nocy 21/22 grudnia 2005 roku czterech zamaskowanych mężczyzn włamało się do domu czeskiego kolekcjonera w Żlinie koło Brna, skąd skradli dzieła sztuki wartości ok.250 tys. zł . Na informację o napadzie policjanci z Rybnika po raz pierwszy natrafili w lutym 2006 roku. Od tej pory ściśle współpracowali z policjantami z Brna i Ostrawy. Z relacji czeskich policjantów wynikało, że krytycznej nocy zamaskowani sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego, a następnie brutalnie pobili właściciela mieszkania i jego żonę. Po skrępowaniu pary przewodem elektrycznym sprawcy skradli kolekcję złotych monet, złotą biżuterię oraz inne cenne przedmioty o łącznej wartości 1.472.000 koron czeskich, tj około 250 tysięcy złotych.

W maju do przestępstwa przyznali się pierwsi podejrzani - byli to dwaj mieszkańcy Radlina i Leszczyn, przebywający w zakładzie karnym w związku z innymi przestępstwami (m.in. narkotyki i oszustwa). Pod koniec maja tego roku zatrzymano trzeciego podejrzanego - mieszkańca Radlina. Ostatnim ze sprawców był obywatel Słowacji - zatrzymany wczoraj na terenie Leszczyn. 

Podczas przesłuchań podejrzanych ustalono przebieg zdarzenia. Okazało się, że napad był poprzedzony rozpoznaniem i precyzyjnie przygotowany. Sprawcy posłużyli się samochodem z wypożyczalni i kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, mieli wiedzę na temat rozmieszczenia pomieszczeń w budynku oraz miejsc przechowywania biżuterii i cennych monet. Obecnie trzej z podejrzanych w tej sprawie przebywa już w areszcie, natomiast czwarty zatrzymany (obywatel Słowacji) zostanie dzisiaj doprowadzony do Sądu Rejonowego w Rybniku z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Powrót na górę strony