Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił policjanta - został zatrzymany

Data publikacji 24.01.2012

Policjanci komisariatu w Chojnie zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. Mężczyzna w celu uniknięcia kontroli potrącił policjanta. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszy zarzuty. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed godziną 10.00 w Chojnie. Umundurowany patrol prowadził kontrolę miejsca zagrożonego na zwężonym odcinku drogi krajowej nr 26. Policjant wraz z strażnikiem miejskim zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców. Widząc volkswagena T5, którego kierujący nie stosował się do znaków drogowych, przystąpili do zatrzymania pojazdu. Policjant dał wyraźne znaki i wskazał miejsce kontroli. Prowadzący samochód zwolnił i zjeżdżał w wyznaczonym kierunku. Zbliżając się do policjanta, gwałtownie przyspieszył, nie dając mu szans na reakcję. Uderzył w niego przodem pojazdu. Funkcjonariusz zdołał chwycić się maski samochodu, czym zapobiegł wpadnięciu pod koła. Tak przemieszczali się jeszcze kilkadziesiąt metrów. Na łuku drogi kierowca wykonał gwałtowny manewr, zrzucając policjanta na pobocze.

O zdarzeniu poinformowano wszystkie jednostki i zorganizowano działania blokadowo-pościgowe. Do działań zaangażowano również pilotów policyjnego śmigłowca. Ustalono, że sprawca jedzie lasem. Tam drogę ucieczki zagrodził mu pojazd Straży Leśnej. Kierujący vw staranował samochód leśników - uderzając czołowo, spowodował unieruchomienie swojego pojazdu. Dalej uciekał pieszo. Jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjanta, który wraz z pracownikiem Straży Leśnej przeszukiwał kompleks leśny.

Po sprawdzeniu okazało się, że był to 22-letni obywatel Litwy. Pojazd którym jechał, został uruchomiony przy pomocy łamaka i skradziony w nocy na terenie Niemiec, natomiast tablice rejestracyjne, które były przytwierdzone do auta, zostały utracone na Litwie.
J
eszcze dzisiaj obywatelowi Litwy zostaną przedstawione zarzuty. Odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Za czynna napaść grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony