Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

110 pseudokibiców zidentyfikowanych

Data publikacji 24.01.2012

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 110 osób. 103 objęte dozorem regularnie stawiają się w komendach policji. Zapewne długo na będą obecni na polskich stadionach, ponieważ usłyszeli surowe zakazy stadionowe, które obowiązywać będą także podczas euro 2012.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 110 osób usłyszało zarzuty. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska i rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby.

Wobec 103 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych zastosowano także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób po rozpoznaniu się, same stawiły się w prokuraturze w Bydgoszczy. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów, otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Wczoraj (23.01) do prokuratury w Bydgoszczy stawił się mieszkaniec Siedlec. 37-latek usłyszał zarzut wtargnięcia na boisko podczas meczu. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór połączony z surowym zakazem stadionowym.

(KWP w Bydgoszczy / pt)
 

Powrót na górę strony