Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził 2,5 miliona kredytu

Data publikacji 28.06.2007

Koszalińscy policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 52-letniego Pawła P., podejrzewanego o wyłudzenie 2,5 miliona złotych, oszustwa i podrabianie dokumentów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawa jest w toku.

Jak ustalili policjanci, 52-letni Paweł P. ubiegając się w 2005 r. o kredyt gotówkowy w jednym z banków przedłożył podrobioną dokumentację spółki. Wśród dokumentów były m.in. sfałszowana umowa spółki, akt notarialny (sfałszowane były zapisy o obciążeniach finansowych), zaświadczenia o nie zaleganiu z podatkami z Urzędu Skarbowego, zaświadczenia z ZUS o braku zaległości podatkowych, odpisy z ksiąg wieczystych i dokumenty finansowe o dochodach. Wprowadzając w błąd pracowników banku uzyskał kredyt celowy w wysokości 2,5 miliona złotych. Według wstępnych ustaleń, kredyt miał być przeznaczony na rozbudowę siedziby spółki.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany przedstawił także podrobione faktury za wykonane prace w jego spółce, a bank na tej podstawie przelewał na konto: 200, 300 i 500 tys. zł. Otrzymane w ten sposób pieniądze mężczyzna inwestował w nieruchomości i wydatkował na swoje prywatne cele. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mężczyzna wyłudzał także zwrot podatku VAT oraz wyprowadzał majątek ze spółki.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty wyłudzenia kredytu bankowego, oszustwa i podrabianie dokumentów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawa jest w toku.

Powrót na górę strony