Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Części samochodowe za ponad 700 tys. zł. zabezpieczone

Data publikacji 28.06.2007

Bielscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej, zatrzymali 36-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o nielegalny handel częściami samochodowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli elementy ze skradzionych samochodów, w tym kilkaset silników i kilkadziesiąt kompletnych pojazdów o łącznej wartości ponad 700 tys. zł.

W trakcie przeszukania na terenie dwóch bielskich firm policjanci odnaleźli 241 silników samochodowych różnych marek – głównie VW i Audi z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi. 80 pojazdów różnych marek, sprowadzonych z terenu państw Unii Europejskiej, nie zgłoszono do oclenia, narażając tym Skarb Państwa na znaczne straty.

Ponadto odzyskano części z dwóch volkswagenów passatów skradzionych na terenie Katowic i Żor. Funkcjonariusze znaleźli też na terenie firmy blisko 3 tys. litrów oleju opałowego, który najprawdopodobniej wykorzystywany był niezgodnie z przeznaczeniem - jako paliwo do samochodów. 

Wstępnie ustalono, że właściciel firmy prowadził nielegalny interes od przeszło dwóch lat. Ponieważ działalnością związaną z obrotem częściami samochodowymi zajmował się jednak znacznie wcześniej, policjanci ustalają też, czy w tamtym okresie działał zgodnie z prawem. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat wiezienia. 

Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zapowiadają także dalsze wzmożone kontrole punktów obrotu częściami i akcesoriami samochodowymi zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej i okolic.

Powrót na górę strony