Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie CBŚ

Data publikacji 25.01.2012

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi, zatrzymali na terenie Zduńskiej Woli, Sieradza i Warty członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się m.in. kradzieżami pojazdów oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Zarzuty usłyszało łącznie 18 osób w wieku od 20 do 48 lat.

Przeprowadzona w dniach od 23 do 25 stycznia 2012 roku realizacja jest kontynuacją wcześniejszych zatrzymań. Śledczy z CBŚ konsekwentnie rozbijają zorganizowane struktury przestępcze działające w ostatnich latach na terenie Łodzi. Działania policjantów, będące ogromnym zaskoczeniem dla zatrzymywanych osób, pozwoliły na zabezpieczenie w mieszkaniach podejrzanych blisko kilograma marihuany, rewolweru, dilerek z amfetaminą oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

24 stycznia Sąd Rejonowy w Łodzi na wniosek Prokuratury Apelacyjnej zastosował wobec trzech z zatrzymanych tymczasowy areszt. Dzisiaj planowane są kolejne aresztowania. Sprawa jest rozwojowa.

W śledztwie, dotyczącym grupy przestępczej trudniącej się m.in. kradzieżami pojazdów oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, dotychczas zatrzymano ponad 60 osób, którym przedstawiono łącznie blisko 200 zarzutów. Suma zabezpieczonego na poczet przyszłych kar mienia wynosi blisko 450 tys. złotych.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony