Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Król Gliwic zdetronizowany

Data publikacji 29.06.2007

Policjanci ze śląskiego Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali czterech liderów gliwickiego półświatka. Podczas akcji zlikwidowano magazyn narkotyków i przejęto 70 tys. tabletek ecstasy, 14 kg marihuany, 0,5 kg amfetaminy i 150 g haszyszu. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 1,5 mln zł.

Zatrzymani mają od 28 do 44 lat. Podejrzani są o handel narkotykami na wielką skalę i wymuszenia rozbójnicze. Jest to jedna z największych partii narkotyków przejęta w tym roku w Polsce. 

Jak wynika z ustaleń śledztwa, "Winstrol" uważał się za króla gliwickiego świata przestępczego. O Gliwicach mówił "moje miasto". To on decydował, kto może handlować narkotykami, kraść samochody, kto będzie obstawiał bramki w lokalach, kto będzie płacił haracz za ochronę. 

Przestępcy czuli się bezkarni, a samo zatrzymanie było dla nich ogromnym zaskoczeniem. Jeden z nich - mężczyzna noszący pseudonim "Adam" - został zatrzymany podczas wypoczynku nad morzem. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani - mogą spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania przestępców związanych z grupą "króla Gliwic".

Film Król Gliwic zdetronizowany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Król Gliwic zdetronizowany (format flv - rozmiar 1.02 MB)

Powrót na górę strony