Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do automatów

Data publikacji 26.01.2012

Zarzuty kradzieży z włamaniem do automatów do gier usłyszeli wczoraj dwaj mieszkańcy Siedlec. Mężczyźni używając urządzenia elektronicznego zakłócającego pracę czytnika banknotów w automatach, wypłacili pieniądze na łączną sumę prawie 12 tys. złotych. Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, która zadecyduje o ich dalszym losie.

Do kradzieży doszło w połowie stycznia w Białej Podlaskiej, Polatyczach oraz Lachówce Dużej. Automaty, z których skradziono pieniądze nie były uszkodzone, co sugerowało, że sprawcy dysponowali urządzeniem przełamującym elektroniczne systemy zabezpieczeń przed bezprawną wypłatą. Policjanci typowali sprawców, a do ich zatrzymania doszło na stacji paliw w miejscowości Wysokie, w gminie Międzyrzec Podlaski. Zatrzymani przez policjantów z Międzyrzeca mieszkańcy Siedlec (35 i 31 lat) posiadali przy sobie transmiter, który służył im do włamywania się do automatów oraz sporą ilość monet o nominale 5 zł.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, jednego z czynów sprawcy dokonali też w miejscowości Komarówka Podlaska, w powiecie radzyńskim. Tam udało im się ukraść z automatu blisko 1,8 tys. złotych. Za to przestępstwo usłyszeli od radzyńskich funkcjonariuszy dodatkowy zarzut. Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, która zadecyduje o ich dalszym losie.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony