Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował kolegę nożem

Data publikacji 26.01.2012

Sześć ciosów nożem w klatkę piersiową zadał 20-letni Łukasz M. swojemu 27-letniemu koledze. Interweniujący policjanci z Otwocka obezwładnili sprawcę usiłowania zabójstwa i osadzili w policyjnej celi. Poszkodowany natychmiast trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się wczoraj późnym wieczorem. W jednym z mieszkań na obrzeżach Otwocka, podczas spotkania towarzyskiego, na którym spożywano alkohol, doszło do awantury pomiędzy jej uczestnikami.

Oficer dyżurny po otrzymaniu sygnału o krzykach i awanturze, pod wskazany w zgłoszeniu adres natychmiast wysłał załogę policyjną. Funkcjonariusze z wydziału prewencji, którzy jako pierwsi znaleźli się w tym mieszkaniu, po wejściu do środka zauważyli młodego mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Policjanci wezwali mężczyznę do odrzucenia noża, po czym błyskawicznie go obezwładnili i zakuli na jego rękach kajdanki.

W jednym z pomieszczeń policjanci zauważyli na łóżku leżącego zakrwawionego mężczyznę, przystąpili do udzielania mu pomocy i poprzez dyżurnego komendy w Otwocku do poszkodowanego wezwano pogotowie ratunkowe. Znajdujące się w tym czasie w mieszkaniu kilkumiesięczne dziecko wraz z matką, trafiło pod opiekę znajomej rodziny.

Funkcjonariusze ustalili, że poszkodowanym przewiezionym do szpitala jest 27-letni mieszkaniec Otwocka. Sprawcą, który zadał mu 6 ciosów w okolicę klatki piersiowej, okazał się 20-letni Łukasz M. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Przebadano go na zawartość alkoholu w organizmie – miał go niemal 2 promile.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Kwalifikacja prawna popełnionego przez Łukasza M. przestępstwa wstępnie wskazuje na usiłowanie zabójstwa.

(KSP / pt)
 

Powrót na górę strony