Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia z ustawką kibiców

W Puławach odbył się wczoraj kolejny epizod ćwiczeń pod kryptonimem "Kibice 2012". Oprócz puławskich funkcjonariuszy wzięli w nich udział policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Lublinie i Radomiu. Scenariusz ćwiczeń zakładał monitorowanie przejeżdżających grup kibiców, którzy w Puławach zorganizowali tzw. ustawkę.

Założeniem wczorajszych ćwiczeń było monitorowanie przejeżdżających grup kibiców. Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, w pewnym momencie autokary z kibicami zjechały z trasy przejazdu. Okazało się, że kibice zwaśnionych drużyn zorganizowali ustawkę w Puławach. Pomiędzy grupami doszło do konfrontacji siłowej i zbiorowego zakłócenia porządku publicznego.

Policjanci monitorujący przejazd wkroczyli do akcji. Agresja kibiców skierowana została w ich stronę. Policjanci z Oddziałów Prewencji wyposażeni broń gładkolufową i w środki przymusu bezpośredniego otoczyli kibiców, a następnie ich zatrzymali. W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Komend Wojewódzkich Policji z Lublina i Radomia oraz mundurowi z Puław.

Przeprowadzone ćwiczenia realizowane były w ramach projektu Komendy Głównej Policji pn. "Wspólne warsztaty szkoleniowe służb w kontekście wymagań sytuacji granicznej", finansowanego z Europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych.

Wybrana tematyka ćwiczeń ma na celu przygotowanie służb do prowadzenia operacji porządkowych związanych z przejazdem grup kibiców na mecze EURO 2012. Ćwiczenia mają również za zadanie praktyczne doskonalenie umiejętności organizacji takich operacji oraz sprawdzenie mobilności i skuteczności działania policjantów.

(KWP w Lublinie / pt)

Zobacz film z ćwiczeń >>
 

Powrót na górę strony