Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

Data publikacji 29.06.2007

Dzisiaj w Sali Generalskiej KGP Komendant Główny Policji, Wiceminister Gospodarki i Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podpisali porozumienie w sprawie uruchomienia telefonu bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów. Na mocy tego porozumienia obcokrajowiec będzie mógł zadzwonić pod numer 0800 200 300 lub 0608 599 999 i uzyskać pomoc w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Telefon będzie działał od dzisiaj do 30 września 2007 roku, w godzinach 10:00 - 22:00.

- Numer uruchomiono w celu dynamiczniejszego rozwoju turystyki i zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa turystów przybywających do naszego kraju – mówił po podpisaniu porozumienia komendant główny Policji Konrad Kornatowski. - Telefon będzie obsługiwany przez ludzi władających biegle językiem angielskim, rosyjskim i niemieckim, a system został tak skonfigurowany, by nawet z najmniejszego posterunku Policji turysta potrzebujący pomocy uzyskał informacje w języku obcym - dodał.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udaje nam się uruchomić telefon bezpieczeństwa będący od 2002 roku wspólnym projektem Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Organizacji Turystycznej – powiedział Paweł Poncyljusz, wiceminister gospodarki.

Władysław Majka, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, mówił z kolei, że bezpieczny telefon jest bardzo ważnym projektem dla rozwoju turystyki i kreowania wizerunku państwa polskiego jako kraju bezpiecznego. Wyraził też nadzieję że projekt będzie w przyszłości funkcjonował przez cały rok. 

W ubiegłym roku z telefonu bezpieczeństwa skorzystało blisko 300 turystów. 

"Bezpieczny telefon" jest dostępny pod:
bezpłatnym numerem 0 800 200 300 (z telefonu stacjonarnego)
i 0 608 599 999 (z telefonu komórkowego, płatne zgodnie z taryfą operatora).

          

Powrót na górę strony