Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna szwalnia

Data publikacji 26.01.2012

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Stołecznej Policji wraz ze swoimi kolegami z Wołomina zlikwidowali w podwarszawskiej Zielonce nielegalną szwalnię. Podrabiano tam markowe ubrania wszywając i wklejając metki znanych firm. Łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów wynosi co najmniej 50 tys.zł.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali informację, że w jednym z domów w Zielonce działa nielegalna szwalnia. Na miejscu w dobudówce znajdującej się na tyłach posesji funkcjonariusze zabezpieczyli 9 profesjonalnych maszyn dziewiarskich, urządzenia do metkowania oraz kilkanaście tysięcy półproduktów i nielegalnie
wytworzonych metek, wszywek i etykiet z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Zabezpieczono również 80 sztuk różnego rodzaju odzieży (bluzy i spodnie dresowe) z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Najprawdopodobniej sprawcy działali od ok. roku i swoim działaniem naruszyli przepisy ustawy prawo własności przemysłowej. Czyn ten jest zagrożony karą do 5 lat więzienia. Sprawę prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP Wołomin.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.72 MB)

Powrót na górę strony