Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członek grupy przestępczej zatrzymany

Data publikacji 29.06.2007

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 26-latka podejrzanego o udział w grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na użytkowanej przez jego matkę działce funkcjonariusze wykopali ładunek wybuchowy i pistolet wraz z amunicją.

Mężczyzna ukrywał się od kwietnia, kiedy to policjanci zatrzymali współpracujących z nim członków gangu narkotykowego. Z wcześniejszych informacji wynikało, że na terenie ogródków działkowych przy al. Unii na działce należącej do zatrzymanej wcześniej kobiety o zakopane są znaczne ilości środków odurzających. Po wstępnym rekonesansie za domkiem letniskowym znaleziono miejsce świadczące o tym, że ktoś ukrył coś pod ziemią. 

Na głębokości około pół metra funkcjonariusze znaleźli metalową puszkę a w niej dwa owinięte pakunki. Jednym okazał się pistolet kaliber 9 mm wraz z kilkoma sztukami amunicji, natomiast drugi to ładunek wybuchowy aktywowany elektronicznie. Według oceny specjalistów tak skonstruowana bomba mogła mieć półkilometrowy zasięg rażenia. Została zneutralizowana przez policyjnych pirotechników natomiast broń zabezpieczono do specjalistycznych badań. 

26-letni syn właścicielki działki poszukiwany listem gończym cały czas ukrywał się. Został namierzony w taksówce jadącej w rejonie ulic Tatrzańskiej i Przybyszewskiego. Tam też doszło do zatrzymania zupełnie zaskoczonego 26-latka. Dołączył do innych tymczasowo aresztowanych osób zajmujących się nielegalnym rodzinnym procederem. To ostatni etap działań podejmowanych w tej sprawie. Do tej pory w postępowaniu nadzorowanym przez Prokuraturę Łódź –Polesie tymczasowo aresztowano siedem osób.

Powrót na górę strony