Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano przemytników

Data publikacji 29.06.2007

Policjanci z płockiego Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i ciechanowskiej Izby Celnej zaskoczyli przemytników podczas przeładowywania przemyconych papierosów z ciężarówki do magazynu. Kontrabanda zza wschodniej granicy była ukryta w kartonach z karmą dla kotów. Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy warte 220 tys. zł.

Przemytnicza "dziupla" była usytuowana na prywatnej posesji przy warsztacie samochodowym, kilka kilometrów od Płocka. 

Funkcjonariusze przeprowadzający akcję wykryli również punkt przerzutowy kontrabandy. Stanowiły go, wyglądające na zepsute, dwa samochody, zaparkowane na parkingu przy stadionie Wisły w Płocku. Do nich przemytnicy zwozili niewielkie ilości spirytusu, wódki, i papierosów i stąd rozwozili towar do odbiorców.

Podczas akcji zatrzymano czterech organizatorów przestępczej działalności w wieku 33 –42 lata. Przemytnikom postawiono zarzuty m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono towary pochodzące z ostatniej dostawy: ponad 800 000 szt. papierosów o wartości powyżej 220 000 zł oraz ponad 50 litrów spirytusu i wódki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również kartony z nadrukiem wyrobów cukierniczych przygotowane do przepakowania papierosów i cztery pojazdy służące do transportu i składowania przemycanych towarów.

         

Powrót na górę strony