Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wręczył łapówkę za korzystne orzeczenie

Data publikacji 27.01.2012

Policjanci z wydziału do walki z korupcją KSP zatrzymali mężczyznę,który wręczył łapówkę za pomoc w uzyskaniu dla siebie korzystnego orzeczenia komisji lekarskiej. Adam M. chciał otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności, dzięki któremu mógłby liczyć na rentę inwalidzką. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Stołecznej Policji, działając na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, przeprowadzili kolejną realizację w ramach śledztwa dotyczącego uzyskiwania świadczeń rentowych w zamian za wręczanie korzyści majątkowych.

Funkcjonariusze zatrzymali Adama M, któremu przedstawiony został zarzut z art. 230a § 1 kk polegający na wręczeniu korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 2 tysiące złotych, w zamian za przyznanie orzeczenia o niepełnosprawności przez Wojskową Komisję Lekarską. Adam M. przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze.

Mężczyzna jest siódmą osobą zatrzymaną w tym śledztwie. Dotychczas zarzuty korupcyjne przedstawione zostały wobec dziewięciu osób. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przewidywane są dalsze zatrzymania.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja