Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany funkcjonariusz drogówki

Data publikacji 29.06.2007

Wczoraj w efekcie prowadzonego od dłuższego czasu śledztwa, policjanci z bydgoskiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych KGP zatrzymali 44-letniego Piotra L., funkcjonariusza Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy.

Jest on podejrzany o to, że będąc dyżurnym, przekraczając swoje uprawnienia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wielokrotnie przekazywał właścicielom firm holowniczych informacje o zdarzeniach drogowych, które uzyskiwał w związku z pełnioną funkcją dyżurnego SRD KMP w Bydgoszczy.

W tej samej sprawie policjanci zatrzymali także 4 innych mężczyzn, właścicieli firm holowniczych z Bydgoszczy, którym zarzucamy to, że działając w celu uzyskania informacji o zdarzeniach drogowych zaistniałych na terenie działania KMP w Bydgoszczy, wielokrotnie wręczali korzyści majątkowe dyżurnemu SRD Piotrowi L.

Wszyscy zatrzymani od wczoraj przebywają w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą kontynuowane przesłuchania i inne czynności procesowe prowadzone przez prokuratora Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ. Sprawa zostanie dzisiaj skierowana do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego funkcjonariusza środka zapobiegawczego postaci tymczasowego aresztowania. Sprawę tą policjanci z BSW rozpracowywali od kilkunastu miesięcy i przewidują dalszy jej rozwój.

Powrót na górę strony