Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plan prawie doskonały

Data publikacji 30.01.2012

Krótko po godzinie 5 rano, pracownik jednego z barów w gminie Szubin zawiadomił dyżurnego szubińskiej policji, że został napadnięty a lokal, w którym pracuje – okradziony. Prawda okazała się jednak całkiem inna…

Według 18-latka, który zawiadomił szubińską policję o zdarzeniu, jego przebieg był następujący. Mężczyzna był w barze sam. Po godzinie 5:00 wyszedł z lokalu aby wyrzucić śmieci. Wtedy też, jak mówił, został uderzony w głowę i stracił przytomność. Po odzyskaniu świadomości wrócił do baru i stwierdził, że w kasie brakuje 300 złotych.

Po takiej wiadomości, dyżurny z Szubina natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy. Policjanci zabezpieczyli miejsce przestępstwa, zebrali ślady i szukali świadków zdarzenia. Ustalono także, że w lokalu znajdował się monitoring, który nagrywał to, co działo się w barze. Na nagraniu widać było, że jakaś osoba, mająca na głowie chustę, wchodzi do baru i z kasy kradnie gotówkę. W pobliżu nie widać żadnych innych osób. Nagranie z monitoringu potwierdzało wersję przedstawioną przez zawiadamiającego.

Nad ustaleniem sprawcy rozboju pracowali policjanci z Szubina oraz Nakła. Mimo nagrania z monitoringu i zeznań złożonych przez pokrzywdzonego śledczym coś w tej sprawie nie pasowało. Policyjna czujność okazała się jak najbardziej uzasadniona. Już w piątek mundurowi odkryli jaka była prawda.

Okazało się, że 18-letni pracownik lokalu najpierw sam zabrał pieniądze z barowej kasy i przegrał je w stojących w lokalu automatach do gry. Żeby nie tłumaczyć się z manka, wymyślił sobie, że został napadnięty, a utarg skradziony. Aby być wiarygodnym, sam założył na głowę chustę, przebrał się w inną odzież, wszedł do lokalu i zabrał z kasy pieniądze. Plan jaki uknuł był prawie doskonały, jednak policjanci nie dali się zwieść.

Teraz z tego co zrobił, mężczyzna będzie tłumaczył się w szubińskiej prokuraturze, gdzie trafią materiały sprawy. Mężczyźnie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz złożenie fałszywych zeznań grozi nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / pt)
 

Powrót na górę strony