Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamania do plebanii zatrzymani

Data publikacji 30.01.2012

W sobotę brzozowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców włamania do plebanii w Hłudnem. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy Jasła. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze o łącznej wartości ponad 4 500 zł. pochodzące z innych przestępstw 19- i 24-latka.

W sobotni wieczór, kilka minut przed godz. 20:00 dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o dwóch młodych mężczyznach kręcących się podejrzanie w rejonie budynku plebanii i kościoła w Hłudnem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Posterunku Policji w Nozdrzcu.

W trakcie przejazdu funkcjonariusze uzyskali telefoniczną informację od dyżurnego o tym, że mężczyźni dostali się już do wnętrza budynku. Jak się później okazało, czujni mieszkańcy Hłudna otaczając budynek zabezpieczyli wszystkie wyjścia z plebanii uniemożliwiając tym samym ucieczkę włamywaczy. Przybyli na miejsce policjanci, wchodząc do środka, obezwładnili i zatrzymali dwóch intruzów, którzy ukryli się w jednym z pomieszczeń budynku.

Zatrzymani sprawcy to dwaj młodzi mieszkańcy Jasła. Funkcjonariusze ustalili też, że pojazd zaparkowany w pobliżu plebanii był własnością jednego z włamywaczy. W samochodzie policjanci ujawnili pieniądze o łącznej kwocie ponad 4 500 zł. Jak się jednak okazało pieniądze nie pochodziły z włamania w Hłudnem, ale z innych przestępstw popełnionych przez 19- i 24-latka.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / pt)
 

Powrót na górę strony