Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca uszkodzenia ciała dwóch osób

Data publikacji 30.01.2012

Oleśniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury w barze ugodził nożem dwóch mężczyzn. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 2,5 promila. Za swój czyn odpowie przed sądem.

W czwartek chwilę po północy oficer dyżurny KPP w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika jednego z oleśnickich barów, że nieznany mężczyzna wszczął awanturę w lokalu, a następnie w wyniku sprzeczki ugodził nożem innego mężczyznę. Pracownik baru chcąc załagodzić konflikt podjął interwencje w stosunku do awanturnika skutkiem czego również odniósł obrażenia zadane nożem. Policjanci po zgłoszeniu natychmiast udali się na miejsce. Ustalili okoliczności zdarzenia i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy.

Funkcjonariusze nieopodal baru zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy i zatrzymali go. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Wrocławia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w trakcie przeszukania okolicznego terenu odnaleźli narzędzie, którym posłużył się sprawca. Poszkodowani mężczyźni z obrażeniami trafili do szpitala, a napastnik do policyjnego aresztu.

Sprawca nie potrafił wyjaśnić dlaczego zaatakował mężczyzn przebywających w barze. W toku dalszych czynności okazało się, że zatrzymany mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo. Sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony