Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!

Data publikacji 30.06.2007

Policja bierze udział w kolejnej, III już edycji ogólnopolskiej kampanii zainicjowanej przez Polskie Koleje Państwowe pod nazwą "Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj" ukierunkowanej na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Tak jak w ubiegłych latach tak i w tym roku Komendant Główny Policji objął patronatem tę akcję.

Policjanci w całej Polsce włączą się do realizacji wzmożonego nadzoru nad ruchem drogowym w okolicach przejazdów kolejowych. Oprócz działań kontrolnych, policjanci będą realizować wspólne patrole z SOK, jak również będą prowadzić pogadanki profilaktyczno- informacyjne z dziećmi i młodzieżą przebywająca na wakacjach.

Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, jednak charakteryzują się z reguły bardzo tragicznymi skutkami. 

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego samochodu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierowców samochodów. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

Strona internetowa akcji: www.bezpieczny-przejazd.pl

Powrót na górę strony