Napadali na banki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na banki

Data publikacji 31.01.2012

Policjanci z Katowic ustalili i zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej - mężczyźni specjalizowali się w napadach z bronią w ręku na placówki bankowe. Ujęcie przestępców było wynikiem wspólnych działań śląskich kryminalnych i oficerów Centralnego Biura Śledczego, rozpracowujących grupy przestępcze zajmujące się napadami z wykorzystaniem broni.

Przestępcy wpadli w ręce stróżów prawa w Częstochowie, w trakcie przygotowywania się do kolejnego napadu - tym razem na jeden z miejscowych zakładów jubilerskich. Dzięki temu udaremniono ten skok. Zatrzymani sprawcy są mieszkańcami województwa śląskiego i kujawsko-pomorskiego, w wieku od 33 do 57 lat.

Prokurator Rejonowy w Gliwicach przedstawił im również zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w ubiegłym roku na jeden z banków w Gliwicach. Sprawcy skradli wówczas około 100 tys. złotych. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił sądowi na tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z gliwickiej komendy.

To nie jedyny sukces współpracujących ze sobą policjantów. W grudniu ubiegłego roku, bezpośrednio po napadzie na bank w Katowicach, z którego skradziono kilkadziesiąt tysięcy złotych, zatrzymali oni dwóch podejrzanych o to mieszkańców Częstochowy. Śląscy kryminalni i oficerowie CBŚ cały czas zajmują się rozpracowywaniem grup przestępczych odpowiedzialnych za napady z wykorzystaniem broni, czego efektem z pewnością będą kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Napadali na banki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Napadali na banki (format flv - rozmiar 5.22 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja