Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzione pojazdy warte blisko 900 tys. zł

Data publikacji 01.02.2012

Białostoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej, podczas kontroli przewożonego przez obywatela Litwy ładunku, zamiast materiałów budowlanych znaleźli w jak się okazało, kradzionej naczepie, dwa luksusowe samochody utracone na terenie Niemiec. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to blisko 900 tys. zł. Decyzją sądu kierujący ciężarowym mercedesem 46-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, około godziny 4:00 nad ranem na ulicy 29 Listopada w Augustowie, będącej ciągiem drogi krajowej nr 8, zatrzymali do kontroli ciężarowego mercedesa na litewskich numerach rejestracyjnych. Gdy celnicy zdjęli zabezpieczające towar plomby okazało się, że zamiast ładunku materiałów budowlanych w naczepie, która jak się okazało została skradziona w połowie stycznia w Polsce, znajdowały się dwa luksusowe samochody utracone na terenie Niemiec. Porsche panamera zginęło na początku grudnia ubiegłego roku, a lexus w drugiej połowie stycznia. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to blisko 900 tysięcy złotych.

Zarówno ciężarówka jak i dwa przewożone w naczepie samochody zostały zabezpieczone na parkingu, natomiast 46-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa. Decyzją sądu 46-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci, nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja