Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione auta

Data publikacji 01.02.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 28 i 32-latka podejrzanych o kradzież luksusowego mercedesa i audi A6. Pojazdy skradzione w Kielcach i na terenie województwa łódzkiego, zostały odzyskane. Za włamanie i kradzież mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Kielcach od pewnego czasu zajmowali się sprawą kradzieży luksusowego mercedesa, który został utracony kilka dni temu z terenu miasta. Właściciel oszacował straty na kwotę 130 tys. złotych. Ustalenia poczynione w tej sprawie doprowadziły kieleckich policjantów do jednej z posesji w gminie Pierzchnica. W trakcie jej przeszukania, kryminalni znaleźli ukrytego w stodole skradzionego mercedesa oraz elementy karoserii i podzespoły pojazdów różnych marek. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 32 lat, którzy byli wcześniej notowani za różne przestępstwa kryminalne. Sprawcy przyznali się do kradzieży samochodu.

Dochodzeniowy ustalili również, że jeden z zatrzymanych mężczyzn, 28-latek ma na swoim koncie także kradzież audi A6 o wartości 20 tysięcy złotych. Samochód został skradziony w okolicach Opoczna w maju ubiegłego roku.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za włamanie i kradzież samochodów zatrzymanym może grozić nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony