Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprowadzili pieniądze z urzędu pracy w Radziejowie

Data publikacji 02.02.2012

CBŚ od kilku miesięcy zajmowało się zbieraniem dowodów dotyczących działania na terenie powiatu radziejowskiego oraz włocławskiego, w kujawsko-pomorskim, zorganizowanej grupy przestępczej, która dopuściła się przestępstw przeciwko mieniu i dokumentom. Nielegalny proceder dotyczył statutowej działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Radziejowie. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 8 osobom, dzisiaj funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzewane w tej sprawie.

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że z Powiatowego Urzędu Pracy w Radziejowie w latach 2008 r. - 2011 r. wyprowadzane były pieniądze. Przestępczy mechanizm polegał na zawieraniu przez Powiatowy Urząd Pracy w Radziejowie fikcyjnych umów o naprawę, a także zakup różnego rodzaju sprzętu m.in. informatycznego czy materiałów eksploatacyjnych. Na podstawie faktur za te usługi z kasy urzędu wyprowadzono pieniądze na kwotę nie mniejszą niż 330.000 złotych.

Prokuratura Okręgowa we Włocławku wszczęła w tej sprawie śledztwo. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 8 osobom. Są wśród nich pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Radziejowie oraz przedsiębiorcy, którzy wystawiali fikcyjne rachunki na nigdy niezrealizowane usługi czy dostawy towarów.
Sąd zastosował wobec podejrzanych poręczenia majątkowe i policyjne dozory oraz zakazy wykonywania funkcji kierowniczej.

Dzisiaj w związku z tą sprawą policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejne dwie osoby, którym Prokurator Okręgowy z Włocławka przedstawi zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony