Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za paserstwo przy nielegalnym obrocie paliwem

Data publikacji 06.02.2012

Cztery tysiące litrów odzyskanego oleju napędowego, zabezpieczone pompy do przetłaczania paliwa i trzy osoby zatrzymane to bilans kilkudniowych działań policjantów z Wydziału Kryminalnego z Międzyrzecza. Mężczyznom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

W związku z rosnącą ilością przypadków kradzieży paliwa zgłaszanych na terenie powiatu międzyrzeckiego w ostatnich dniach policjanci szczególnie wnikliwie kontrolowali osoby, które przewoziły olej napędowy niewiadomego pochodzenia.

28 stycznia 2012 roku, na drodze krajowej K- 92 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Po sprawdzeniu zawartości bagażnika okazało się, że mężczyźni jadący autem przewożą w nim około 400 litrów oleju napędowego oraz ręczną pompę do tłoczenia płynów. Kierowca i pasażer samochodu nie posiadali żadnego dokumentu stwierdzającego zakup takiej ilości paliwa. Już wstępne ustalenia Policji pozwoliły potwierdzić, że mężczyźni kupili je od kilku nieznanych im kierowców ciężarówek. Do nieformalnych transakcji dochodziło podczas postoju ciężarówek na terenie powiatu świebodzińskiego.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci służb kryminalnych z międzyrzeckiej KPP. Podczas przeszukania posesji zatrzymanych mężczyzn, policjanci zabezpieczyli około cztery tysiące litrów ropy, zbiorniki i karnistry oraz pompy służące do przetłaczania paliwa. W efekcie podjętych działań zatrzymano już trzy osoby, które usłyszą zarzut paserstwa przy nielegalnym obrocie olejem napędowym.

Dodatkowo działania Policji pozwoliły ustalić osoby podejrzane o kradzież złomu na terenie Grodziska.

Sprawa nielegalnego obrotu paliwem jest w toku. Policjanci z Międzyrzecza nie wykluczają, że możliwe są dalsze zatrzymania osób trudniących się przestępczym procederem. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony