Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani oszuści działający metodą „na wnuczka”

Data publikacji 06.02.2012

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali dwie osoby - kobietę i mężczyznę - podejrzane o działanie metodą "na wnuczka". Ich ofiarami padały zazwyczaj osoby starsze. Przy 30-latku znaleziono koperty z pieniędzmi, mogącymi pochodzić z przestępstwa. Poznański Sąd zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Kobietę i mężczyznę podejrzanych o popełnianie przestępstw metodą "na wnuczka" zatrzymano w południowej części Polski. Trzydziestolatek wpadł w pociągu relacji Katowice – Wrocław. Znaleziono przy nim koperty z pieniędzmi, mogącymi pochodzić z kolejnego oszustwa. Do drugiego zatrzymania doszło we Wrocławiu - w mieszkaniu 36-letniej kobiety znaleziono telefony komórkowe i materiały świadczące o udziale w przestępczym procederze. Kolejne dowody zabezpieczono w Poznaniu, w mieszkaniach wynajmowanych przez kobietę i mężczyznę.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, zatrzymane osoby często zmieniały miejsce pobytu, a metodą "na wnuczka" oszukiwały od połowy ubiegłego roku. Wtedy to 30-latek opuścił mury aresztu, w którym przebywał przez kilka miesięcy, w związku z innymi podobnymi przestępstwami. Kobieta i mężczyzna wykorzystywali łatwowierność i ufność osób starszych, żyjących w przekonaniu, że przekazywane pieniądze pomogą w potrzebie ich bliskim.

Para podejrzana jest o dokonanie czterech przestępstw, jednak może to być jedynie wierzchołek góry lodowej. Poznański Sąd zastosował zarówno wobec kobiety, jak i mężczyzny tymczasowy areszt.

Policjanci zwracają się do osób, które mogły zostać pokrzywdzone przez zatrzymaną parę, z prośbą o zgłaszanie się do jednostek Policji.

(KWP w Poznaniu / mj)

 


 

Powrót na górę strony