Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za stalking

Data publikacji 07.02.2012

Policjanci z Białołęki zatrzymali 29-letniego Piotra S. Mężczyzna w ataku złości nękał dziewczynę, która od niego odeszła. Najpierw robił to sms-ami, a potem zniszczył jej samochód. 29-latek usłyszał zarzut stalkingu i zniszczenia mienia. Za stalking grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za niszczenie mienia do lat 5.

Policjanci z Białołęki otrzymali zgłoszenie o pijanym wandalu, który przy ulicy Skarbka z Gór w Warszawie niszczył Nissana Primerę. Mężczyzna obrywał lusterka, wycieraczki i kopał w karoserię samochodu. Po wylegitymowaniu okazało się, że był nim 29 – letni Piotr S. Miał on prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się także, że właścicielka zniszczonego auta znała sprawcę. Była z nim w związku przez blisko 9 lat.

Kobieta zeznała w komisariacie przy Myśliborskiej, że pod koniec stycznia rozstała się z Piotrem S. Od tej chwili nie zaznała spokoju. Mężczyzna ciągle dzwonił do niej i wysyłał obraźliwe smsy. Groził pozbawieniem życia. Innym razem wybiciem zębów. Nachodził ją w domu.

29 – letni Piotr S. usłyszał zarzut stalkingu i zniszczenia mienia na kwotę 1000 złotych. Za stalking grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za niszczenie mienia do lat 5.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony