Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za napad na 13-latkę

Data publikacji 07.02.2012

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich z Targówka skierują dzisiaj do sądu rodzinnego sprawę dotyczącą napadu na 13-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w bloku przy ul. Heleny Junkiewicz. Troje nieletnich pobiło w windzie 13-latkę. Dusili ją na przemian arafatką i sznurówką, bili pięściami po twarzy i brzuchu, wykręcali ręce, wyrywali włosy. Powodem zajścia było to, że 13-latka miała „źle spojrzeć” na nich.

Do zdarzenia doszło pod koniec października na Targówku w bloku przy ulicy Heleny Junkiewicz. Na 13-letnią dziewczynkę, która jechała windą, napadła grupa nastolatków. Dusili ją na przemian arafatką i sznurówką, bili pięściami po twarzy i brzuchu, wykręcali ręce, wyrywali włosy. Uszkodzili jej przy tym obuwie, telefon komórkowy i okulary oraz ukradli kartę pamięci z telefonu. Na koniec 12-letni chłopiec, który brał udział w zdarzeniu, kazał pokrzywdzonej zjeść gazetę, którą zabrudził.

Zdarzenie przerwał ojciec koleżanki 13-letniej pokrzywdzonej. Widząc sytuację, zadzwonił pod numer alarmowy. Policjanci z Targówka zatrzymali jedną z napastniczek. 14-latka została przebadana na alkomacie (wynik pokazał, że była trzeźwa) i przesłuchana. Pobita 13- latka z licznymi obrzękami na ciele trafiła do szpitala.

Sprawą zajęli się policjanci z zespołu do spraw nieletnich. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali pozostałych sprawców, 15-letnią dziewczynę i 12-letniego chłopca. Zatrzymana wcześniej 14-latka była już notowana za znieważenia nauczycieli.

Jak ustalili policjanci, powodem zajścia było to, że 13-latka miała „źle spojrzeć” na nastolatków jadących razem z nią windą.

Dzisiaj materiały tej sprawy trafią do sądu rodzinnego.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony