Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele zgłaszają - policjanci pomagają

Data publikacji 07.02.2012

Skierniewiccy policjanci uratowali kobietę, która usnęła na mrozie czekając na autobus. Dzięki obywatelskiej postawie osoby zgłaszającej i czujności funkcjonariuszy kobieta, mimo tak nierozsądnego zachowania, nie zamarzła. Z kolei w Złotym Stoku, anonimowe zgłoszenie pozwoliło policjantom na uratowanie przed zamarznięciem dwóch mężczyzn, którzy byli tak pijani, że o własnych siłach nie mogli wydostać się z rowu.

6 lutego około godziny 21:40 dyżurny skierniewickiej komendy Policji otrzymał informację, że w rejonie przystanku autobusowego, na ziemi leży jakaś osoba. Na miejsce został niezwłocznie skierowany patrol prewencji.

Policjanci w pierwszym momencie nikogo nie zauważyli. Postanowili jednak dokładnie sprawdzić rejon parku miejskiego, przy którym usytuowany jest przystanek. Za jednym z drzew zauważyli leżącą kobietę. Po obudzeniu jej okazało się, że była trzeźwa. Oświadczyła, że zamierzała wrócić do domu autobusem jednak ostatni już odjechał. Nie mając jak dotrzeć do rodzinnej miejscowości w gminie Bolimów postanowiła położyć się spać i poczekać na poranny kurs.

Samotnie mieszkająca 41-letnia mieszkanka wsi odległej od Skierniewic prawie o 30 kilometrów została przekazana w ręce lekarzy ze skierniewickiego szpitala. Dzięki obywatelskiej postawie osoby zgłaszającej i czujności policjantów kobieta, mimo tak nierozsądnego zachowania, nie zamarzła.

W okresie jesienno-zimowym na terenie województwa łódzkiego zmarło z wychłodzenia 17 osób.

(KWP w Łodzi / pt)

***


W późne niedzielne popołudnie dyżurny otrzymał zgłoszenie, o tym że w Złotym Stoku w przydrożnym rowie drogi krajowej nr 46 leżą dwaj mężczyźni. Natychmiast wysłał w to miejsce patrol. Policjanci odnaleźli w rowie leżących dwóch mężczyzn. Żaden z nich nie mógł wydostać się z rowu o własnych siłach. Oprócz tego, że byli przemarznięci, byli również kompletnie pijani. Policjanci ustalili tożsamość obu mężczyzn, a następnie odwieźli do domów, gdzie przekazali ich pod opiekę bliskich.

Informacja dotycząca stanu nietrzeźwości 17-latka, zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze sprawdzą również skąd ten młody mężczyzna miał alkohol.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony