Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże samochodów zatrzymani

Data publikacji 08.02.2012

Dwóch mężczyzn, 26 – latka i jego młodszego kolegę, podejrzanych o kradzieże samochodów zatrzymali kujawsko – pomorscy policjanci. Na terenie gmin Białe Błota oraz Dobrcz funkcjonariusze ujawnili dwie „dziuple”, w których zatrzymani składowali części od skradzionych aut. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa skradzione samochody, w tym jeden częściowo rozebrany. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci „patrolówki” z bydgoskiego Śródmieścia na ulicy Kamiennej zatrzymali do kontroli volkswagena golfa. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że samochód został skradziony w styczniu br., na terenie Fordonu. Numery rejestracyjne samochodu pochodziły od innego volkswagena, który zginął z osiedla Leśnego. Kierowca samochodu oraz dwóch pasażerów zostało zatrzymanych do wyjaśnienia.

Sprawą zajęli się kryminalni. Informacje, które zebrali doprowadziły ich do dwóch „dziupli” na terenie gmin Białe Błota oraz Dobrcz. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli częściowo rozebranego volkswagena golfa, z którego pochodziły wcześniej zabezpieczone tablice rejestracyjne. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się również części od skradzionych w 2011 roku na terenie Bydgoszczy fiatów uno i seicento.

Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego dwóm zatrzymanym przedstawiono zarzuty kradzieży samochodów. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Film Podejrzani o kradzieże samochodów zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o kradzieże samochodów zatrzymani (format flv - rozmiar 4.23 MB)

Powrót na górę strony