Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pojechali na wycieczkę i okradli sklep

Data publikacji 09.02.2012

Nastoletni uczniowie przebywający z wycieczką szkolną w Krakowie odpowiedzą za kradzież w jednej z galerii. Z ustaleń wynika, że w przestępstwie uczestniczyło w sumie trzynastu uczniów w wieku od 15 do 17 lat. Pochopne i nieprzemyślane działanie będzie miało swój finał w sądzie.

Wczoraj, 8 lutego br., krakowska Policja otrzymała zgłoszenie od ochrony sklepu o ujęciu nastoletnich obywateli Francji podejrzewanych o kradzież – m.in. odzieży, kosmetyków i biżuterii. Jak się okazało, młodzi ludzie przebywali w Krakowie z wycieczką szkolną, dzisiaj mieli wracać do swojego kraju. W tzw. „czasie wolnym”, który uczniowie mieli do dyspozycji popołudniem, któryś z nich wpadł na pomysł, że spróbuje ukraść z jednego ze sklepów jakieś drobiazgi. Gdy zamiar się udał, opowiedział kolegom o swoim „dokonaniu” – oni też postanowili spróbować. Po kolei – w różnych konfiguracjach – wchodzili do sklepu i wynosili skradzione przedmioty. Pracownicy ochrony zorientowali się, że może dochodzić do kradzieży – ujęli kilku nastolatków i wezwali Policję. Widząc policyjny patrol uczniowie, którzy nie uczestniczyli w kradzieży, ale wiedzieli o poczynaniach kolegów, odszukali pozostałych uczestników wycieczki i opowiedzieli o zatrzymaniu. Wówczas niektórzy z nich przyszli do policjantów i przynieśli skradzione rzeczy przyznając się do kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że w „procederze” uczestniczyło w sumie trzynastu nastolatków w wieku od 15 do 17 lat. Skradli oni przedmioty o łącznej wartości ponad 3200 złotych. Za nieprzemyślane działania odpowiedzą teraz przed sądem. Trwają przesłuchania z ich udziałem.

(KWP w Krakowie / mw)
 

Powrót na górę strony