Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził dzieciom siekierą

Data publikacji 10.02.2012

Trzynaście zarzutów dotyczących gróźb karalnych, zniszczenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy postawili policjanci z Recza zatrzymanemu 29-latkowi. Pijany mężczyzna groził siekierą dzieciom bawiącym się na jednym z osiedli. W chwili zatrzymania sprawca oprócz siekiery uzbrojony był w trzy noże i brzytwę.

O mężczyźnie grożącym niebezpiecznym narzędziem dzieciom zawiadomił telefonicznie jeden z mieszkańców. Nietrzeźwy 29-latek próbował zaatakować interweniujących policjantów siekierą, ale został przez nich obezwładniony. W trakcie przeszukania mężczyzny mundurowi znaleźli w jego kieszeniach trzy noże i brzytwę. Jak ustalili policjanci, agresywny mieszkaniec Recza nieco wcześniej uszkodził elewację klatki schodowej i domofon jednego z bloków. Groził też kilku innym osobom pozbawieniem ich życia, pobiciem i uszkodzeniem mienia.

Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów a policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / pt)

Powrót na górę strony