Puchar Komendanta dla strażników z Warszawy

Data publikacji 10.02.2012

Już po raz trzeci reprezentacje piłkarskie służb mundurowych spotkały się na turnieju im. podkomisarza Andrzeja Struja walcząc o puchar Komendanta Głównego Policji. 22 reprezentacje przez dwa dni walczyły o miano najlepszej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Straży Miejskiej z Warszawy.

Zawody piłkarskie, w których 22 reprezentacje walczyły o puchar Komendanta Głównego Policji, zaczęły się w czwartek. Turniej nosi imię tragicznie zmarłego funkcjonariusza Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego KSP podkomisarza Andrzeja Struja, który został zabity dwa lata temu, kiedy zainterweniował na chuligańskie wybryki dwóch młodych ludzi. Te zawody oprócz tego, że są możliwością walki służb mundurowych o zaszczytne trofeum jakim jest puchar Komendanta Głównego Policji, stanowią również wyraz pamięci policjantów o zmarłym koledze.

Już od samego rana na boisku rozgrywały się mecze grupowe. Następnego dnia miały miejsce rozgrywki finałowe oraz spotkanie pomiędzy reprezentacją policjantów a drużyną artystów polskich. Około 15.00 sędzia rozpoczął mecz finałowy, na który wszyscy czekali. Zacięty mecz pomiędzy Strażą Miejską a Strażą Pożarną zakończył się zwycięstwem stołecznych strażników 6:3. I to właśnie oni zdobyli puchar mistrzostw. Zwycięzcy odebrali trofeum oraz otrzymali gratulacje od Komendanta Głównego Policji nadinspektora Marka Działoszyńskiego.