Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany do zabójstwa w Edynburgu namierzony w Łowiczu przez lubelskich kryminalnych

Data publikacji 11.02.2012

Policjanci z Komendy Głównej Policji na postawie informacji lubelskich kryminalnych zatrzymali poszukiwanego przez angielską policję 25-letniego mieszkańca Lublina. Kompletnie zaskoczony Grzegorz G. został zatrzymany dwie godziny po wpłynięciu Europejskiego Nakazu Aresztowania do Polski.

W piątek wieczorem policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP na podstawie informacji przekazanych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali Grzegorza G. poszukiwanego przez policję z Edynburga do zabójstwa Macieja Ciani.

W chwili zatrzymania poszukiwany przebywał w mieszkaniu w Łowiczu wraz z innymi osobami. Mężczyzna stanął za drzwiami, przekonany, że może nie zostanie zauważony. Początkowo podawał inne dane osobowe. Był wyraźnie zdenerwowany, gdy zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, którzy przyjechali specjalnie po niego, podał swoje prawdziwe dane personalne. Nie stawiał oporu przy zatrzymaniu.

Grzegorz G., który ostatnio przebywał na terenie Anglii, był poszukiwany przez brytyjską Policję. Wydano też za nim Europejski Nakaz Aresztowania skierowany do Sądu Okręgowego w Lublinie z uwagi na to, że przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii mieszkał właśnie w Lublinie. Wczoraj o godz. 18.00 ENA dotarła do polskiej Policji. Dwie godziny później poszukiwany był już w naszych rękach. Został przewieziony do policyjnego aresztu, skąd jeszcze dzisiaj trafi do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, a następnie do sądu.

Policjanci zatrzymujący poszukiwanego stosowali specjalne środki ostrożności. Teren był zabezpieczony przez łowickich policjantów. Brytyjscy policjanci ostrzegali, że ścigany może być niebezpieczny i doradzali, by przypadkowe osoby nie podejmowały wobec niego żadnych czynności z wyjątkiem powiadomienia organów ścigania o miejscu jego pobytu. Grzegorz G. jest ścigany przez brytyjskich policjantów jako podejrzany do zabójstwa Macieja Ciani, do którego miało dojść 14 stycznia 2012 roku w Edynburgu.

O jego ewentualnej deportacji zdecyduje sąd.

 

(Źródło:KWP Lublin/pb)

Film Poszukiwany do zabójstwa w Edynburgu namierzony w Łowiczu przez lubelskich kryminalnych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Poszukiwany do zabójstwa w Edynburgu namierzony w Łowiczu przez lubelskich kryminalnych (format flv - rozmiar 912.31 KB)

Powrót na górę strony