Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk: Szef groźnej grupy przestępczej zatrzymany

44-letni mieszkaniec Ustki podejrzany o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą o charakterze zbrojnym został zatrzymany przez policjantów z gdańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego wspólnie z antyterrorystami z Komendy Wojewódzkiej. Grupa działała na terenie Pomorza Środkowego od końca lat 90-tych. Przestępcy zajmowali się m.in. wymuszaniem haraczy.

Przestępcy zajmowali się wymuszaniem haraczy od tamtejszych biznesmenów i handlowców. Członkowie grupy zarabiali również na tzw. wykupkach. Najpierw kradli samochody a następnie wymuszali haracze za ich zwrot. Byli brutalni, terroryzowali swoje ofiary.

U zatrzymanego 44-latka policjanci zabezpieczyli dwie jednostki broni krótkiej, na którą nie miał pozwolenia. Oprócz niego zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn współdziałających z 44-latkiem przy organizowaniu napadów na TIR-y, bo i taką działalnością zajmowała się grupa.

Policja zapowiada dalsze zatrzymania w tej sprawie. Zwraca się również do osób poszkodowanych przez grupę 44-latka o nawiązanie kontaktu z placówkami CBŚ w Słupsku i w Gdańsku lub pod telefony zaufania CBŚ 321-52-77 i 321-54-54, gdzie informacje można przekazywać również anonimowo.

Przy tego typu przestępczości współpraca osób poszkodowanych bardzo pomaga policji w definitywnej likwidacji groźnych grup przestępczych, których członkowie terroryzują swoje ofiary iczerpią z tego poczucie bezkarności. Przełamanie bariery strachu u osób, które są ofiarami tych groźnych bandytów to droga do udokumentowania całej przestępczej działalności niebezpiecznych bandytów, a co za tym idzie ich przykładnego ukarania.

Powrót na górę strony
Polska Policja